Zimní péče o nohy

12. října 2009 v 18:14 |  BEAUTY
Spousta žen si myslí, že v zimě, kdy jsou otevřené boty a sandálky uložené hluboko ve skříni, není pedikúra až tak ...
... důležitá. Opak je ale pravdou.

"Péče o pokožku je v zimě stejně důležitá, ne-li důležitější než v létě. Nošení uzavřených bot, chlad a suchý vzduch mohou způsobit nepříjemné problémy - od suché a zvtrdlé kůže až po vážnější kožní choroby," varuje Lenka Hronová z firmy Glasscare, která vyrábí luxusní skleněné pinlíky.
I na podzim a v zimě si tedy najděte alespoň jednou za týden pár minut na to, abyste speciálním pilníkem oškrábala odumřelou suchou kůži. Ten skleněný od Glasscare je mimořádně šetrný, a přesto opravdu účinný. Seženete jej za 299 Kč. Nejlépe vám to samozřejmě půjde hned po koupeli. Potom si nezapomeňte nohy pořádně nakrémovat.
Klidně vezměte trochu víc krému než obvykle a nohy jím jen zlehka potřete tak, aby na nich zůstala viditelná vrstva. Pak na ně na dvacet minut navlékněte bavlněné ponožky, tím podpoříte i prodloužíte účinek krému.
A jak vlastně ztvrdlé kůži předcházet? Nohy si každý den před spaním poctivě nakrémujte. Vyzkoušejte například krém na nohy od značky Scholl, 140 Kč, který kromě pokožky vyživí i vaše nehty. Výborný je třeba i ten od značky Neutrogena, který dokáže zjemnit i opravdu tvrdá místa a navíc se velmi rychle vstřebává. Koupíte jej za 189 Kč.
Stejně důležitá je ale i obuv. Při výběru zimních bot si tedy dejte obzvlášť záležet. Nejlepší jsou ty kožené, které umožní kůži dýchat, a přitom zajistí, aby se k nim nedostala vlhkost. Kromě toho jsou nejpoddanější, takže si zvyknou na vaše chodidla, aniž by je nepříjemně mačkaly.

zdroj:elle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama