Krásně nehty

22. října 2009 v 12:11
Ruce o nás poví mnoho a kdo chce vypadat dobře, nesmí zapomínat ani na péči o nehty. Není nic horšího než dokonalý outfity i make-up, ale na rukou polámané, neupravené a zažloutlé nehty.

S problémy s nehty se potýká mnoho žen. Nejčastějšími z nich jsou slabé nehty, které se velmi často třepí a lámou. Kromě toho bývají nehty nažloutlé a tenké a jakoby ztrácejí vlastní pevnost. Takto průhledné konečky nehtů nejsou nikterak reprezentativní, nicméně nezoufejte.

Moderní kosmetika zná již i na tyto problémy řešení. Pokud trpíte problémy s nehty, měli byste si pamatovat jednu zásadní věc. Takové nehty nikdy nečistěte pomocí kovových nůžek či jiných nástrojů a v lepším případě nepoužívejte nůžtičky ani kleštičky k jejich stříhání.

Pokud jsou konečky vašich nehtů nažloutlé až průhledné, jistě není něco v pořádku. Především se nejspíš potýkáte s nedostatkem hořčíku a zinku, ty však lze kompenzovat vhodnými doplňky stravy. Avšak takto poškozeným nehtům musíte věnovat speciální pozornost. K úpravě jejich tvaru pravidelně používejte dřevěný pilník, který působí k nehtům šetrněji nežli kov.

A nyní vám doporučím pár jednoduchých domácích triků, kterými můžete vašim nehtům výrazně pomoci.


  • Vydrhněte si nehty obyčejnou domácí zubní pastu. Pomůže vám odstranit nepříjemné skvrny, rozzářit jejich povrch a částečně vybělit jejich zažloutlý odstín.
  • Citrón působí jako přírodní kyselina. Namočte ruce do vody s vymačkaným citrónem nebo s jeho plátky. Kyselina citrónová rozpouští skvrny a posiluje nehtové lůžko.
  • Nehty si pořádně vyčistěte od všech nečistot a naleštěte je jemným ručníkem nebo k tomu určenou leštičkou na nehty.
  • Pro zlepšení dojmu si nehty přelakujte průhledným lakem. Nehty se tak budou lesknout a budou částečně chráněny před vnějšími vlivy.
Pokud máte poškozené nehty, jistě se vyplatí navštívit manikérku. Ta vám odborně poradí, jaký postup "léčby" by byl právě pro vás nejvhodnější. Rychlou alternativou během regenerace nehtů je francouzská manikúra.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama